Kreml-szóvivő: Moszkva nem akar több ukrán területet elfoglalni
Dmitrij Peszkov szerint Oroszország csak a Krímet és a tavaly bekebelezett térségeket akarja kontrollálni.
Dmitrij Peszkov szerint Oroszország csak a Krímet és a tavaly bekebelezett térségeket akarja kontrollálni.
Az utóbbi napok eseményei két dologról tanúskodnak. Arról, hogy valószínűleg ismét blöfföltek az orosz vezetők, amikor közölték, miután július közepén felmondták az ukrajnai búza és kukorica exportját lehetővé tévő gabonaegyezményt, és minden olyan hajót ellenségként kezelnek, amely megközelíti az ukrajnai kikötőket. Illetve arról, hogy korántsem olyan hatékony az orosz flotta, mint azt Moszkvában láttatni szeretnék.
Az orosz elnök hiába ajánlgatott gabonát afrikai nemzeteknek, a háború miatt kevesebb és drágább ukrán áru jut el a világpiacra, ennek pedig egyértelműen a harmadik világ a vesztese, írja a svájci lap
Novák Katalin kevés lesz ahhoz, hogy fordulat álljon be a magyar–ukrán viszonyban, pláne ha az államfő nem érti meg, hol illik kezdeni egy látogatást – mondták tudósítónknak Kijevben.
Vélt vagy valós politikai haszonszerzésből sokan szeretik a közélet reflektorát a magánéletükre irányítani – legalábbis addig, amíg az boldog és példaértékű. Az élet viszont nem mindig úgy alakul, ahogy azt egy politikus eltervezi.
Csökken Donald Trump esélye, hogy újra az Egyesült Államok vezetője legyen, miközben a volt elnök elleni eljárás összefolyhat a jövő évi elnökválasztással. Az Orbán-rendszer maradt Kína egyetlen lojális partnere Kelet-Európában. Ismét elhatalmasodott Európán a migráció okozta félelem, sőt kezd pánik kialakulni, Afrika pedig világpolitikai hatalmi küzdelmek helyszíne. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A szuverenitás akkor nyilvánul meg igazán, ha az ember hajlandó nagy árat fizetni a szabadságáért – mondta a HVG-nek Mihajlo Podoljak ukrán elnöki tanácsadó. Véleménye szerint Orbán Viktor nem érti, mi történik a világban és különösen a most is zajló háborúban, ennek pedig az a következménye, hogy nyilatkozataival rombolja a közös európai értékeket. Podoljak szerint Orbán semmiképpen sem tekinthető globális politikai szereplőnek, így nincs hatása a nemzetközi politikai folyamatokra.
Izrael közeledik az illiberalizmushoz. Az európai konzervatívok és a szélsőjobb közti fal inog. A jövő évi választás fordulópont lehet az Egyesült Államok történetében. Mi lesz a sorsa az eljárás alá vont Donald Trumpnak? Ártanak-e a szankciók az Egyesült Államoknak? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Hogy került a világ figyelmének középpontjába Niger, és mi köze van az afrikai országban történteknek Putyinhoz és a Wagner-zsoldosokhoz? Mi a szegénységen kívül egész mást láttunk a világ egyik legfejletlenebb országában: vörös-sárga sivatagi monotóniát, parázson sült kecskefejet és – utalásként a francia gyarmati időkre – croissant-t.
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke szerint nincs gond a budapesti vb-vel. Putyin elveszti erősember-nimbuszát. Akadályokkal van tele Ukrajna számára az EU-ba vezető út. Paul Lendvai véleménye szerint Németország az instabilitás felé halad. Világlapokból szemléztünk.
A hágai Nemzetközi Büntetőbíróság szerint az ukrán gyerekek deportálása háborús bűncselekménynek minősül.
Moszkva sorra államosítja a barátságtalannak nevezett országok cégeinek oroszországi leányvállalatait. A külföld megbüntetése mellett cél a helyi üzletemberek megjutalmazása. Venezuelában ez gazdasági összeomláshoz és több száz százalékos hiperinflációhoz vezetett.
A sorkötelesség életkori maximumát is kitolták három évvel.
A diktátorok jelképek segítségével dehumanizálják ellenfeleiket – ezt tették a nácik, amikor csúszómászókhoz kezdték hasonlítgatni a zsidó vallásúakat, és ezt teszi a mostani orosz vezetés, amikor nácizza az ukránokat.
Putyin ezt egy szentpétervári katonai parádén jelentette be.
Azonnal drágulni kezdett a tőzsdén a kukorica és a búza, miután Oroszország nem volt hajlandó újra meghosszabbítani az orosz–ukrán gabonaegyezményt, és ennek az ukrán kikötővárosok bombázásával ad hangsúlyt. A moszkvai döntés miatt milliókkal nőhet az éhezők száma a világon.
Moszkva amúgy is úgy gondolja a tárgyalásokat, hogy KIjevnek el kellene fogadnia "új területi realitásait".
Ráadásul ingyen szállítanák le ezt a mennyiséget.
Az orosz elnök szerint az afrikai országok a jövőben a legfontosabb partnereik közt lesznek.
Meglepő, hogy Magyarországon is kiépülhetett egy spindiktatúra, hiszen az ilyen átalakulás a fejletlenebb államokra jellemző, ugyanakkor mivel a demokrácia minden társadalom számára vonzóbb, az ilyen rendszerek ideje meg van számlálva – véli a Kaliforniai Egyetem oktatója, aki könyvet írt a spindiktátorokról.